Hall of Fame Members (Cont.)

Class of 2002
 
Preston (Ed) Russ                                 Wallace (Walley) Mobray *                  Jerry Harris
F. Wyatt Starkey                                    John Lucs                                            Brice Kinnamon  
Thomas H. Robinson                             Roy Linwood Seward *
                          
 CLASS OF 2001
 
John (JP) White *                                    Durrie Hayes                                   
Faye C. Lister *                                      John R. (Big boy) Dickerson                                       
Edward E. Kibler Sr.                               Walter E. Clough * 
Malcom Armes                                       John E. Benjamin *
 
Class of 2000
 
Roy E. Robbins                                      C. Dudley Orem *                         
Terry (Smoke) Cahall                             George Jones                                               
Donna Wright                                         Charles (Nut) Jenkins   
Jerry F. Pierson                                      Robert (Sapo) Adams
                                   
Class of 1999
 
Linwood John Thomas                         William Adam Meekins                    
Arthur F. Stowe                                     Walter Edward (Wally) Knox                                   William A. (Pat) Biddle                          C.E. (Gene) Butler
Ronald Irving Stiles                               Eliabeth Ann Coleman 
Milton D. Anthony *
 
Class of 1998
 
J.R. (Junior) Wooters                            Thoms H. Mogle Jr. *                Junior Mclaughlin
George (Bud) Walls                              Crawford (Crab) Foxwell           Richard Cahall                
Marilyn Price                                          WM. Maynard Porter                Charles J. Colaianni *
Gaylen D. Clark *                                   Paull Allen Calloway
 
Class of 1997
 
George W. Wallace *                           Robert Phillips                                   Ronnie Morris
Richard (Ricky) Raughley                    Robert (Bobby) Morris *                    Francis (Fay) Miller
Albert (Sonny) Henry *                         Allan T. Hanifee                                Shirley Gardner
 
 
Class of 1996
 
R.T Twigg                                           Roland (Bucky) Larrimore                  Edwin Cook
William (Bill) Swann                            Benjamin (Ben) Knopp                      Howard Cook 
Wayne Tribett                                     
 
Class of 1995
 
Thomas (Tom) Pusey                         Guy Edwards                               Jean Mogle Crowding *
Robert (Bob) Puppe                           W. Leonard Coleman *                 Hersey C. Allen Jr. 
George McKiernan
 
Class of 1994
 
Charles (Wiggy) Brohawn                 Alvin Lee Warfield                          Robert (Bob) Davidson
Kenneth M. Coleman Sr.                   Connie Dulin                                  Henry Pollard
Clifton (Cliff) Holloway                       Donald Usilton Sr.
 
Deceased Member *
Comments